3. dets
Tänapäeva laevu enam mehaaniliselt ei juhita ning laevade juhtarvutitesse on võimalik distantsilt sisse häkkida. Kui veel 2017. aastal raporteeriti rünnakuid laevade opereerimise tehnoloogiate vastu 50, siis sel aastal ulatub see juba ligi 500ni. Sestap alustati Eestis merenduse küberturvalisuse kompetentsikeskuse rajamist, millest võiks saada juhtiv taoline koolituskeskus maailmas.
Logistikauudised.ee toetajad:
Musta reede perioodil oli Venipaki ärimaht Eesti eraklientidele tarnitud kauba osas 36% suurem kui mullu samal ajal, selgub rahvusvahelise pakiveofirma müügistatistikast.
Laevafirma Tallink teatas, et vedas tänavu novembris 351 857 reisijat, mida on 121,6% võrra rohkem võrreldes eelmise aasta novembriga.
Novembris läbis Tallinna lennujaama 164 126 reisijat. Võrreldes pandeemiaeelse tasemega on nõudlus alates märtsist järk-järgult taastunud, jõudes novembris 68% juurde tavapärasest mahust. Regulaarlendude keskmine täitumus oli novembris 58%.
Logistiliste tarneahelate odavnemist pole tuleval aastal oodata, sest ükski transpordi sisendhinda mõjutav tegur ei näita languse märke. Samuti tuleb arvestada erinevate poliitiliste ootamatustega, nagu näiteks on täna Valgevenes ja Ukrainas toimuv, tõdeti saates "Ärikliendid roolis".
Tööriistad
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077