Rivo Sarapik • 3. juuni 2009
Jaga lugu:

Vrakiotsingud: musti kaste ei pruugitagi leida

Kaduma läinud Air France´i lennuki jäänuseid Atlandist otsivad päästjad nendivad, et lennuki vrakk ja pardasalvestused võivadki ookeani kadunuks jääda.

Prantsuse lennundusametnike sõnul on otsingutingimused rasked ja pardasalvestused võivadki leidmata jääda, vahendas BBC. Need andmed aga on vajalikud, et saada teada õnnetuse põhjus.

"Vesi on selles piirkonnas sügav," kommenteeris ka süvasukeldumisfirmat ja varem lennukijäänuseid merest otsinud John Perry Fish Fox Newsile, "sügavamates kohtades kuni 7000 meetrit, keskmiselt 4000 meetrit."

Brasiilia merevägi kammib Brasiilia rannikust ca 650 km kaugusel asuva Fernando de Noronha saarestikust kirdes asuvat leiukohta. Samuti saatis Prantsusmaa eile avastatud lennukijäänuste piirkonda otsingulaeva, allveelaevaga pardal.

Juurdlust juhatava Prantsuse lennundusametniku Paul-Louis Arslaniani sõnul ei täheldatud lennukil enne õhkutõusu mingeid probleeme. "Ehkki ajaloos on ka näiteid, kus salvestused on leitud ka enam kui 30 päeva pärast õnnetust, ei ole ma nii optimistlik," lisas mees. "Asi pole ainult sügavuses, põhi on seal regioonis ka väga mägine."

Esimene kokkuvõtte juurdlusest ja progressist loodetakse kokku saada juuni lõpuks.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee