Valitsus toetas täna seadusemuudatust, mis kehtestab kütusemüüjaile kohustusliku käibemaksu tagatise 100 000 eurot, mille peavad tasuma kõik kütusemüügiga tegelevad firmad.
„Teatavasti on meil Eestis praegu 400 kütusemüügiga tegelevat ettevõtet, samas Soomes on kümmekond. Meil on kütuseäriga seotud käibemaksupettusi päris palju, tavaliseks on saanud skeem, kus käibemaks jäetakse riigile tasutamata ja ettevõte likvideeritakse. Selleks, et seda pettuseviisi välistada, peavad kõik kütusemüügiga tegelevad ettevõtted tasuma tagatisraha,“ kommenteeris peaminister Andrus Ansip.
Täiendavalt otsustas valitsus analüüsida tagatissumma suurendamise ning kütusemüüjate tegevuse võimaliku litsentseerimise mõju kütuseturule.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Järvakandi vallavanema ja väiketankla omaniku Mart Järviku sõnul paneb riik kütusekäitlejatele maksupettuste vältimiseks 100 000 eurose tagatisraha kehtestamisega mõned sulid enamuse ausalt tegutsevate ettevõtetega ühte patta.
Justiitsminister Rein Langi sõnul tuleb lisaks kütusemüüjatele tagatisraha seadmisega hakata maksmata jäänud makse petturite isiklikust varast võtma hakata.
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder tegi eile ettepaneku mitte toetada valitsuses täna arutlusele tulevat eelnõu, millega kehtestatakse kõigile kütusemüüjatele vähemalt 100 000eurose tagatise nõue.
Riigikogu rahanduskomisjoni juhi Taavi Rõivase sõnul said kütusemüüjad tagatisenõudest täiesti valesti aru ja ohtu nende tegevusele ei ole. Eeskujulikult käitunud tankla võib pääseda tagatisest kõige räigemas määras.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.