Võrreldes eelmise aasta algusega, tulid Tallinna Sadama märtsi kaubamahud samad, kuid kvartal üle kümnendiku priskem. Konteinervedu on nüüd üleni plussis, ilmneb sadama andmetest.
Tallinna Sadama märtsi veomaht oli operatiivandmeil 2,85 miljonit tonni ehk ligikaudu sama palju kui aasta tagasi samal kuul.
Kolme kuu kokkuvõttes on Tallinna Sadam vahendanud kaupu 8,47 miljonit tonni, mis on ligi 11,6% rohkem kui aasta tagasi samal ajal. Eelmise aasta I kvartal andis tulemuseks 7,59 miljonit tonni.
2009. ja 2010. aasta esimeste kvartalite võrdluses toimusid järgmised muutused.
Suurima kaubagrupi - naftasaaduste - vedu kahanes 6,4 % ehk tasemelt 6,1 miljonit tonni tasemele 5,7 miljonit tonni.
Puistlasti vedu aga kasvas 215,1% ehk 3,1 korda, siis tasemelt 0,47 miljonit tonni tasemele 1,48 miljonit tonni. Ro-Ro kaupade kogus suurenes samal perioodil tasemelt 0,6 miljonit tonni tasemele 0,8 miljonit tonni ehk 33,2 %.
Uue positiivse joonena on konteinerite veomaht nüüd peale massiarvestuse kasvanud ka ühikutes.
Massiarvestuses suurenes konteinerite veomaht tasemelt 288,9 tuhat tonni tasemele 325,5 tuhat tonni ehk 12,7%.
Konteinerite veomaht ühikutes kasvas tasemelt 35 447 TEU-d tasemele 36 360 TEU-d ehk 2,6%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Võrreldes eelmise aasta märtsiga, Eesti sadamates laadimine ja lossimine kahanes. Samuti jäädi alla selle aasta jaanuarile, vaid veebruar oli nõrgem, ilmneb Statistikaameti andmetest.
Võrreldes eelmise aasta I kvartaliga, kaotasid Läti sadamad selle aasta I kvartalis kaubamahte alla kümnendiku, teatab LETA.
Tallinna Sadama kommertsjuhi Erik Ringmaa sõnul oli sadama aasta alguse kasv ootuspärane ja aasta lõpuks on konteinerveos oodata kümnendik lisa.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.