Ilmselt alates aprillist hakkavad Rootsi laevameeskonnad streikima, kuna pensioniea tõstmise teemalises vaidluses ei jõudnud tööandja ega töövõtjad kokkuleppele, teatab Kauppalehti.
Rootsi laevameeskonna erialaliit (Sveriges Fartygsbefälsförening, SFBF) hülgas pensioniea tõstmise teemalises vaidluses tööandjate liidu (Sjöfartens Arbetsgivarförbund, SARF) ettepanekud. Kui vaidlevad osapooled varsti ühist keelt ei leia, algab 1. aprillil mereveo alal streik. See puudutab nii reisijatevedu kui merekaubavedu.
Streik puudutaks 30 Rootsi lipu all seilavat alust. Nende hulka kuuluvad Viking Line´i Cinderella, Viking Express ja Rosella, Tallinki Galaxy ja Silja Symphony, Eckerö Birka Paradise, lisaks veel Eckerö ja Finnlinesi kuus muud laeva.
Tüli teemaks on laevameeskonna varane pensioniiga, millest tööandjate liit (SARF) eelmisel aastal lahti ütles. Pensioniea senised lepped kehtisid aastast 1969.
Seotud lood
Tallinna Sadama kommertsjuhi Erik Ringmaa tõdemusel toob Soome sadamatööliste streik kaasa tarneahela muutuse, eestlastele on siin turunduslik argument.
Eesti meremeeste ametiühing (EMSA) kardab, et Rootsi meremeeste aprillist algava streigi ajal lähevad Eesti meremehed kahele Tallinki laevale asendustöötajateks, ilmneb EMSA teatest.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.