Jaana Pikalev • 28. märts 2011
Jaga lugu:

Eestis napib ostujuhte ja -koolitusi

PROLOGi juhatuse esimehe Illimar Pauli sõnul on seoses välismaiste tootmisettevõtete (peaasjalikult Rootsi ja Soome) Eestisse laienemisega hüppeliselt kasvanud nõudlus sisseostjate ja ostujuhtide järele.

"Eestit aastakümne ja enamagi kestel kummitanud kroonilisele keevitajate jt tootmise oskustööliste puudusele on lisandunud ostuprofessionaalide defitsiit" kommenteeris Paul. "Kuna täna meie tööturult vakantset ostujuhti naljalt ei leia, jääb uutel tulijatel üle kolm valikut: a) meelitada üle Eestis juba tegutsevate ettevõtete ostupersonal, b) tuua sisse välismaine kompetents või c) viia läbi sobivate isikuomadustega kandidaatide ostualane intensiivkoolitus ehk ümberõpe.

Esimesed kaks varianti annavad kiirema tulemuse, ent kujunevad pikemas perspektiivis kallimateks. Varasemat ostutausta mitteomavate töötajate ümberõppele kulub küll arvestatav aeg, ent selle investeeringu tasuvus on kiire.

Eestis on paraku kitsaskohaks ka sisseostu ja ostujuhtimise alaste koolituste vähene pakkumine, mille juurpõhjus peitub asjaolus, et napib rikkalikku praktilist kogemust omavaid ostukoolitajaid, toonitas Paul. Tema sõnul raamatutarkustest ostutehnikate koolitamiseks ei piisa.

Ostujuhtimine ei kuulu seni mitte ühegi Eestis tegutseva kutse- või akadeemilise õppeasutuse õppekavade loetelusse. Kohalikul koolitusturul on ainsateks saadaolevateks võimalusteks sise- ja avalikud ostujuhtimise koolitused, mille pakkujate loetlemiseks on Pauli sõnul ühel käel sõrmi ülearu palju.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee