Eesti Kaubandus-Tööstuskojale jääb kavandatava automaksu eesmärk arusaamatuks
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda pöördus Rahandusministeeriumi poole ja tõi enda hinnangul välja väga olulised ja põhimõttelised küsimused, millele tuleb leida vastus enne kui ministeerium hakkab koostama mootorsõidukimaksu seaduseelnõud.
Praeguses olukorras ei ole võimalik arutada isegi plaanitava maksu detailide üle, kuna selle eesmärk tefrvikuna on arusaamatu sõnas kaubanduskoja peadirektor Mait Palts.
Foto: Liis Treimann
Kaubanduskojale jääb siiski ebaselgeks, mis on plaanitava mootorsõidukimaksu eesmärk. Koda tõstatas küsimuse, kas Rahandusministeeriumi nägemuse kohaselt on mootorsõidukimaks keskkonna- või omandimaks ning soovib teada kui palju aitab mootorsõidukimaksu kehtestamine vähendada sõidukite CO2 heidet?
14. augusti hommikuse seisuga ületas automaksu vastase petitsiooni digiallkirjade arv 50 000 piiri, sellest piisaks kaheksa koha saamiseks Riigikogusse.
Praegusel kujul automaks ei vähenda Eestis autostumist, rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis aastaid autoäris tegutsenud ja täna automüügi tarkvara arendava Modera tegevjuht Raido Toonekurg.
Oluline osa automaksuga kogutud rahast peaks minema tänapäevaste liikuvusteenuste arendamiseks ja maksustamisel tuleks palju enam arvestada sõiduki kasutamist, kirjutab Autoettevõtete liidu tegevjuht Kersten Kattai.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.