Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Logistikud ootavad keskmisest kõrgemat palka
Logistikasektori töötajate ootused palgale jäävad enamasti 1000 euro kanti, nagu selgub ka statistikaameti andmetest, ehkki värbavad ettevõtted kohtavad ka võõrsil töötanud inimesi, kes Eestis alla paari tuhande euro kuus tööle asuda ei soovi.
Omnivas vaadatakse esmatasandi tötajate palgatase üle kord aastas. Juhtide ja spetsialistide palkade ülevaatamine on seotud konkreetse töötaja panusega.
Foto: Andras Kralla
Eesti kapitalil baseeruv logistikateenust pakkuva ASi Smarten Logistics ridadesse kuulub praegu 280 töötajat. Ettevõtte tööd mõjutavad kõrghooajad kaubanduses, mistõttu töötajate koosseisu suurendatakse jõuluhooajal ja suvisel perioodil. Personalijuhi Anne Proosi sõnul on ettevõtte soov võimaldada töötajatel ka suvel puhata. "Värbame asendustöötajaid, et anda põhikohaga töölistele võimalust perega koos puhkust veeta," selgitas ta.
Võrreldes eelmise aasta sama ajaga oli tänavu I kvartalis transpordivaldkonnas rohkem tööpakkumisi, kuid pakkumiste arvu kasv on märgatavalt pidurdunud. Pakutav palgatase jätkab tõusu.
Märtsis maksti logistika tegevusvaldkonna ettevõtete juhatustes suurimat palka Harjumaal ja Ida-Vrumaal. Mõnevõrra üllatuslikult on palgatabelis kolmandal kohal Saaremaa ettevõtete juhatused.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.