• 19.12.14, 15:09
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti Raudtee palub riigiabi

Eesti Raudtee juht Ahti Asmann rääkis Vikerraadiole, et ettevõte ei saa riigi toeta enam hakkama.
Tema sõnul ületavad tulud küll otseseid kulusid, kuid kui sinna lisada amortisatsioon, siis tekibki kahjum, vahendas ERR. "Ehk siis kulud me katame ära, aga investeeringuteks enam raha ei jätku," selgitas Asmann Eesti Raudtee järgmise aasta prognoositavat 9 miljoni euro suurust kahjumit.
Ettevõte peamine tulu tuleb kaubaveost, kuid selle mahud on langenud hüppeliselt. Kui 2013. aastal oli kaubamaht 24 miljonit tonni, siis 2014. aasta lõpetatakse ligi 19 miljoni tonni juures ning järgmiseks aastaks eeldatakse 17,4 miljonit tonni. Asmann ütles, et tänasel päeval on ligi 20 miljonit eurot raha puudu.
Loe lisa ERR uudisteportaalist.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: aripaev. ee

Seotud lood

Uudised
  • 15.01.15, 14:22
Palo lubab raudtee rahastamise lahendada järgmiseks aastaks
Majandus- ja taristuminister Urve Palo sõnul tuleb lahendused Eesti Raudtee finantseerimiseks leida järgmise aasta riigieelarves.
Uudised
  • 25.03.15, 16:32
Nõukogu kinnitas Eesti Raudtee kahjumis majandustulemuse
ASi Eesti Raudtee nõukogu kinnitas ettevõtte eelmise aasta majandusaruande, mille järgi oli raudteetaristu haldaja 2014. aasta kahjum 0,26 miljonit eurot.
Uudised
  • 29.06.15, 17:26
Eesti Raudtee maksis vigade eest
Riigile kuuluv raudteetaristuettevõte Eesti Raudtee maksis riigihangete korraldamisel tehtud vigade tõttu tagasi üle 115 000 euro.
Uudised
  • 19.12.14, 15:14
Eesti Raudtee jääb järgmisel aastal kahjumisse
AS Eesti Raudtee nõukogu võttis vastu 2015. aasta eelarve, mille puhaskahjum on 9 miljonit eurot.
  • ST
Sisuturundus
  • 22.01.26, 15:55
Vito Tourer proovisõidul: mitmeotstarbeline sõiduk tööks ja pikemateks sõitudeks
Kuidagi on läinud nii, et juba aegade algusest alates on maailma loodud väga erinevaid inimesi. Kõigil omad soovid, eelistused ja vajadused. Mõnele meeldivad suured sedaanid, teistele aga väledad sportautod, kolmandad janunevad jalustrabava luksuse järele. Nimekiri võiks kujuneda lõpmatuks. Mina olen aga paadunud busside, mahtuniversaalide ja „pirukate“ fänn, kirjutab autohuviline Väino Laisaar.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele