DHL Expressi tegevdirektor Kristina Laaneots kinnitas, et DHL Expressi ekspordimahtudes ei ole märgata mingit vähenemist ning eelmise aastaga võrreldes on ekspordis ligi 20%line kasv.
Laaneotsa väitel on nii eksportsaadetiste arv kui ka kaal jätkuvalt suurenemas ja on suuremas kui kümneprotsendilises kasvus. Ka import on kasvava trendiga, kuid jääb alla ligi kahekümneprotsendilisele ekspordikasvule.
Laaneotsa andmetel näitab ainsa riigina Eesti väliskaubanduspartnerite hulgas negatiivset trendi nii ekspordis kui impordis Norra. Kõik teised põhilised partnerriigid on tema kinnitusel kasvava trendiga.
Seotud lood
Sadama kommertsjuhi Erik Ringmaa ütlusel ei peegelda sadama vähenevad kaubamahud adekvaatselt muutusi Eesti väliskaubanduses.
Eesti suuruselt teise ekspedeerija Schenkeri tegevdirektor Janek Saareoks kinnitas, et ettevõtte mahud nii ekspordis kui impordis on võrreldes eelmise aastaga augustis ja septembris kasvanud.
Juulis vähenes eksport teist kuud järjest. Eelmise aasta sama kuuga võrreldes kahanes eksport 10% ja import 1%, teatab Statistikaamet.
Oktoobris oli Eesti koguimport küll selle aasta kõrgeim, kuid samas ei ulatunud see eelmise aasta oktoobri tasemele. Enim mõjutasid ekspordi langust põllumajanduskaubad.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.