Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu kinnitas Tuleohutuse Aastakonverentsil, et päästekomandode paiknemise ümberkorraldamisega on ligi Tartu linna suurusele inimhulgale tekkinud võimalus saada abi vähemalt 15 minutiga.
Enne ümberkorraldusi oli elupäästevõimekus kättesaadav 1-15 minuti jooksul 84% juhtudes. Tammearu sõnul korraldati päästekomandode paiknemine ümber, et need asuksid seal, kus on inimesed ja toimuvad sündmused. Kutseliste päästjate arv seejuures ei vähenenud. Ümberkorralduste järel on elupäästevõimekus muutunud kättesaadavaks 1-15 minuti jooksul 94% juhtudel. Tammearu sõnul tähendab see, et elupäästevõimekus 15 minuti jooksul on muutunud kättesaadavaks veel ca 121 000 inimesele. „See on natuke väiksem hulk, kui on inimesi Lasnamäel või Tartus,“ lisas Tammearu.
Päästekomandode ümberpaiknemisega tihedama asustusega piirkondadesse on paranenud ka päästjate reageerimiskiirus. Kui 2009. aastal jõudis esmareageerija päästesündmusele keskmiselt 9 minuti ja 39 sekundiga, siis eelmisel aastal oli see aeg kahanenud 8 minuti ja 31 sekundi peale. Elupäästevõimekusega päästemeeskonna keskmine kohalejõudmise aeg hoonetulekahjudele on 2011. aasta 11 minuti ja 20 sekundi pealt kahanenud eelmiseks aastaks 8 minuti ja 14 sekundi peale.
Seotud lood
Alates augustist saab Häirekeskus endale kaarditarkvara, mis võimaldab Häirekeskuse operaatoritel kiiresti positsioneerida õnnetuse toimumiskohta.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.