Tanel Raig • 10. aprill 2013
Jaga lugu:

Päästeameti logistika muutus võimaldab kiiremat abi Tartu suurusele linnale

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu kinnitas Tuleohutuse Aastakonverentsil, et päästekomandode paiknemise ümberkorraldamisega on ligi Tartu linna suurusele inimhulgale tekkinud võimalus saada abi vähemalt 15 minutiga.

Enne ümberkorraldusi oli elupäästevõimekus kättesaadav 1-15 minuti jooksul 84% juhtudes. Tammearu sõnul korraldati päästekomandode paiknemine ümber, et need asuksid seal, kus  on inimesed ja toimuvad sündmused. Kutseliste päästjate arv seejuures ei vähenenud. Ümberkorralduste järel on elupäästevõimekus muutunud kättesaadavaks 1-15 minuti jooksul 94% juhtudel. Tammearu sõnul tähendab see, et elupäästevõimekus 15 minuti jooksul on muutunud kättesaadavaks veel ca 121 000 inimesele. „See  on natuke väiksem hulk, kui on inimesi Lasnamäel või Tartus,“ lisas Tammearu.

Päästekomandode ümberpaiknemisega tihedama asustusega piirkondadesse on paranenud ka päästjate reageerimiskiirus. Kui 2009. aastal jõudis esmareageerija päästesündmusele keskmiselt 9 minuti ja 39 sekundiga, siis eelmisel aastal oli see aeg kahanenud 8 minuti ja 31 sekundi peale. Elupäästevõimekusega päästemeeskonna keskmine kohalejõudmise aeg hoonetulekahjudele on 2011. aasta 11 minuti ja 20 sekundi pealt kahanenud eelmiseks aastaks 8 minuti ja 14 sekundi peale.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee