Töötleva tööstuse, eesotsas raadio- ja sideseadmete eksport on kauaotsitud Eesti Nokia, leiab rahandusminister Jürgen Ligi.
Sideseadmete eksport ja sideseadmete lisandväärtuse kasv teeb Ligi sõnul headmeelt. "Eesti Nokia on ekspordi kasvu näol leitud. Selle asemel on kaubamärgiks küll Ericsson, aga praegune kasv on just selline, nagu tahame – laiapõhjaline, mitmekülgne ja põhineb tehnoloogia ekspordil," kommenteeris Jürgen Ligi tänasel valitsuse pressibriifil.
Kolmandat kvartalit järjest vedas Eesti majandust töötleva tööstuse eksport, kus olulist rolli mängisid raadio- ja sideseadmete tootmine. Selle valdkonna osakaal toodangus on rahandusministeeriumi teatel viimase paari aastaga kasvanud rohkem kui kolm korda, samas kui hõive kasv nendes ettevõtetes on olnud tagasihoidlik. Sellest järelduv tootlikkuse hüppeline suurenemine on olnud võimalik tänu hästi suunatud investeeringutele.
Esialgsetel andmetel kasvas Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2011. aasta esimeses kvartalis eelmise aasta sama ajaga võrreldes 8%. "Kaheksaprotsendiline majanduskasv on prognoositust suurem, ootasime kasvu 5,3%. Samas ei tee kahju, kui analüütikud niipidi eksivad," kommenteeris Ligi.
Tema sõnul lubavad ministeeriumi küsitletud tootjate lepingud ülejäänud aastaks lubavad suuremat majanduskasvu kui prognoositud 4%, majanduskasv võib ulatuda viie protsendini.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Esimese kvartali jooksul on sajast suuremast eksportöörist 86-l eksport kasvanud ning vaid üheksal ettevõttel vähenenud, selgus statistikaameti andmetest.
Kiiret kasvu näitavad eksport ja import ületavad kriisieelset taset nii kuiselt kui kvartaalselt.
Kaupade eksport kasvas 2011. aasta märtsis 71% ja import 45% eelmise aasta sama kuuga võrreldes.
Esialgsetel andmetel kasvas Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) tänavu esimeses kvartalis 8%, teatab Statistikaamet.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.