Liviko tegevjuht Janek Kalvi peab oluliseks, et ettevõtte laoga seotud kulud on muutuvkuludeks ja makstakse vaid tarbimise eest.
„Liviko laomajandus jaguneb kaheks: meil on oma ladu valmistoodangu jaoks, kust see läheb edasi Smarteni hulgilattu. Smartenist ostamegi sisse valdava osa laologistika- ja transpordi teenustest,“ rääkis Kalvi.
Alkoholitootja leping logistikapartneriga on sõlmitud selliselt, et kulud võivad vastavalt käiveldusliitritele muutuda ka iga kuu. „Kui investeerida oma lattu ja töötajaskonda, siis muutub see ettevõtte jaoks püsikuludeks. Livikole on praegune muutuvkuludega laoteenuse tarbimine eelistatum, kuna see võimaldab ventiili reguleerida vastavalt vajadustele,“ selgitas ta.
Loe pikemalt tänasest Äripäevast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Domus Kinnisvara andmeil on kliendid kulude kärpimiseks vahetanud laopinna väiksema pinna vastu ka 10-15 krooni soodsama ruutmeetrihinna puhul. Enim nõutakse täna 200-300 ruutmeetrist ladu.
Rain Rätt, Ober Hausi analüütik eeldab teiselt poolaastalt laoüüride langust.
„Kas ehitada või rentida? Nüüdses olukorras on kasulikum ehitada endale siis, kui plaanid äri teha pikas perspektiivis,“ kinnitas Infotark AS juhatuse esimees Jüri Ross.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.