Peaminister Andrus Ansip ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et riik peab jätma Estonian Airile võimaluse siit regioonist lahkuvate suurfirmade nišši täita.
Ansipi kinnitusel otsustas valitsus täna selle võimaluse säilitamiseks süstida Estonian Airi 39 miljonit krooni, vahendas aripaev.ee. "Meil pole praegu selget teadmist, milline on tulevikus lennundusturg ja kuidas see suurte lennufirmade vahel jaguneb," selgitas Ansip.
Peaminister meenutas, et Tallinna ja muu Euroopa vahelisi lende on käigust maha võetud. Ta märkis, et kui Eesti oma lennufirma kaob, tekib ühtlasi oht, et siit ei saagi enam teistesse Euroopa suurlinnadesse lennata.
"Kui me praegu ei läheks aktsiakapitali laiendamisega kaasa, võtaksime Estonian Airilt ära võimaluse täita seda nišši," rääkis Ansip.
Tema sõnul sõltub ostmine-müümine paljudest arengutest. "Kuid öelda, et riik peab ise hakkama lennukompaniid pidama ja saab eraettevõtetest paremini hakkama, oleks liiga julge," märkis peaminister.
Ühtlasi rääkis Ansip, et Euroopas on käimas mitmed kohtuasjad, kuna liikmesriigid on kohalikele lennukompaniidele keelatud riigiabi osutanud.
Estonian Air ja Tallinna lennujaam said tänaseks pankrotistunud, kuid omal ajal hindu alla löönud flyLALi tegevusest 30-40 miljonit krooni kahju, ütles peaminister.
Seotud lood
Peaminister Andres Ansipi ütlus, et postiteenuse maksemäärad kehtestatakse selliselt, et "keegi kusagil tihedama asustusega piirkonnas ei riisuks koort ära lihtsalt odavamate hindadega", on D2D OÜ juhatuse liikme Olle Koobi sõnul tekitanud hulga küsimusi.
SAS on rahul, et Eesti valitsus tõttas Estonian Airile appi, ütles SASi asepresident Ole Orver.
Ettevõtte omanikud otsustasid Estonian Airi panna kokku 114,2 mln krooni, et likviidsust tõsta.
Tänasel istungil otsustas valitsus, et osaleb 38,8 miljoni krooniga AS Estonian Airi aktsiakapitali suurendamises.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.