Kui Eesti õhuruumi satub kaaperdatud reisilennuk, peavad selle alla tulistama kaitseväe helikopterid.
Selline kurioosum tuleb välja 1. jaanuaril 2009 jõustunud valitsuse määrusest "Jõu kasutamine tsiviilõhusõiduki tekitatud ohu tõrjumiseks", kirjutas Eesti Ekspress.
Määruse kohaselt kasutab kaitseminister kaaperdatud lennuki vastu kaitseväe ülesannete täitmiseks kasutatavaid riiklikke õhusõidukeid. Eesti õhuväel on ainult kopterid Robinson ja lennukid AN-2, millel puudub relvastus.
Siseministeerium sai määruse teksti jaburast tähendusest aru ja lasi selle sõnastust muuta nii, et kaaperdatud reisilennuki tõrjeks ei saa kasutada piirivalve koptereid ega lennukeid, kaitseminister võib paluda reisilennuki allatulistamiseks appi ka NATO sõjalennukid.
Seotud lood
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.