Estonian Airis töötavast 58 piloodist koondatakse kuni 17, senised Boeingud vahetatakse väiksemate lennukite vastu ja harvendatakse mitmeid liine. Majandusminister Juhan Parts näeb siin selge arengukava puudumist.
Kõige enam on lendajate vähesusega kimpus Helsingi, Stockholmi, Londoni, Milano, Müncheni, Viini ja Frankfurdi liin, kus ka reise harvendatakse.
Majandusminister Juhan Parts ütleb, et Estonian Airi enamusaktsionäril SAS-il ja kohalikul juhatusel ei ole strateegiat ega pikaajalist plaani, kas ja kuidas Eestis tegutseda. „Puudub ambitsioonikus. Ei ole selget arengukava. Kord avatakse liin, siis jälle suletakse, avatakse järgmine. Riigi huvi on see, et lennuliiklus kui üks infrastruktuuri osadest, toimiks tõrgeteta, areneks. Et Tallinnast saaks otselennuga võimalikult paljudesse sihtpunktidesse,“ räägib Parts.
Täpsemalt loe homsest Äripäevast.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.