Einar Vallbaum: heitgaaside suurendamisega heitgaaside vähendamise suunas
Valitsuse automaksu plaan ei täida keskkonnasäästlikkuse eesmärki, vaid soodustab hoopis vanemate autode ostmist, kirjutab endine ERAA president ja praegune Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum Lääne-Virumaa Uudistes.
Valitsuse kavandatav automaks võtab inimestelt motivatsiooni kaugemal tööl käia, kirjutab Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum.
Foto: Rakvere haigla/Ain Liiva
Ei ole vist ühtegi autoomanikku, kes poleks läbi teinud automaksu kalkulaatori arvutusi, et saada teada, milliseks kujuneks tema praeguse autoga aastamaks või uue auto soetamise korral registreerimis- ja aastamaks.
Sarnaselt elektriautodega on ka hübriidid akude tõttu raskemad, mistõttu tuleks automaksu tingimustes tõsta hübriidautode puhul piirmäära, mida ületades tuleb omanikul lisatasu maksma hakata, rääkis Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) tegevjuht Meelis Telliskivi.
DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss nendib, et 2025. aastal kavandatav automaks sunnib kogu transpordisektorit tõsiselt oma tulevikuinvesteeringuid ümber hindama. Kogukulu arvesse võttes on edaspidi ettevõtjatel mõistlikum soetada elektrikaubik, kuid elektrile üleminek saab olema valus neile, kes juba täna selles suunas tegevusi pole alustanud.
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.