Eesti asub uurima kestlike lennukikütuste tootmisvõimalusi
Eesti hakkab koos Lätiga uurima, millised on kestlike ehk loodussõbralikumate lennukikütuste tootmisvõimalused Läänemere piirkonnas. Uuringu läbiviimiseks eraldas Euroopa Komisjon mõlemale riigile 200 000 eurot.
Kestlike lennukikütuste tootmisvõimalusi hakatakse uurima 2024. aasta teises pooles.
Foto: Andres Haabu
„Lennundussektoril on oluline roll õhusaaste vähendamisel, mistõttu tuleb otsida ja rakendada jätkusuutlikke alternatiive lennunduses laialdaselt kasutusel olevatele fossiilkütustele. Kestlikel lennukikütustel on potentsiaal oluliselt vähendada lennundussektori süsiniku jalajälge ning toetada jõupingutusi kliimamuutuste leevendamisel,” märkis kliimaministeeriumi liikuvuse asekantsler Sander Salmu.
Turkish Airlines sõlmib Rolls-Royce Holdings ja Airbusiga lepingu lennukikomponentide kodumaiseks tootmiseks, mille väärtus on 20 miljardit dollarit, mis on osa eelmisel aastal välja kuulutatud suuremahulisest ostust.
Tänavu saab pealinnast maailma lennata kolme uue lennufirmaga, kuid mõnel juhul on suure tegija siia meelitamine võtnud pikki aastaid aega, rääkis Tallinna Lennujaama juhatuse liige Eero Pärgmäe.
Transpordiameti poolt avaldatud 2023. aasta lennundusohutuskokkuvõttest selgus, et 2023. aastal teenindati Eestis kokku 155 939 lendu, mis oli eelmise aastaga võrreldes 4,6% ehk 6793 lennu võrra rohkem. Neist ülelende oli 112 683, saabuvaid/väljuvaid lende 33 378 ning kohalikke lende 9878.
31. märtsil tegi esimese lennu Tallinna ja Praha vahel Saksamaa odavlennufirma Eurowings. Otselennud Prahasse toimuvad kolm korda nädalas ning alates maist neli korda nädalas - esmaspäeviti, kolmapäeviti, neljapäeviti ja pühapäeviti. Lennuaeg on kaks tundi ja kümme minutit.
Alates 1. detsembrist 2024 hakkasid kehtima liikluskindlustuse seaduse muudatused, mis laiendasid kindlustuskohustust paljudele töömasinatele. Nüüd peab ettevõte arvestama, et isegi registreerimata tõstuk või murutraktor võib vajada liikluskindlustust – sõltuvalt tema tehnilistest omadustest ja kasutusviisist.