Aasia visiidil viibivad Tallinna Sadama, Alekon Cargo ja Eesti Raudtee esindajad kohtusid sel nädalal Fuzhous Hiina riigile kuuluva juhtiva transpordi- ja logistikaettevõtte Sinotrans kohaliku esinduse juhtidega, et arutada Fuzhou sadamast väljuvate kaubavoogude suunamist läbi Eesti.
Alekon Cargo juhi Erkki Veismanni sõnul andis konstruktiivses õhkkonnas peetud kohtumine kinnituse eelnevatele kokkulepetele, mille kohaselt Alekon sai õigused agenteerida Sinotransi vedusid Läänemere regioonis.
„Koostöölepingu raames toimunud kohtumisel tõdesime häid võimalusi jõuda lähiajal konkreetsete tulemusteni, kus Fuzhou sadamast väljuvad Sinotransi poolt ekspedeeritavad konteinerid hakkavad liikuma läbi Eesti,“ selgitas Veismann.
Hiina suuremaid logistikaettevõtteid Sinotrans tegeleb laeva-, maismaa-ja õhuvedude korraldamisega ning laevade agenteerimise, ladustamise- ja terminaliteenuste pakkumisega.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Sinotransil, kes omab ise nii vedel-, puist-, konteiner- kui ka ro-ro laevu, on üle 700 tütarettevõtte. Aprillis kirjutasid Sinotrans, Alekon Cargo OÜ, AS Tallinna Sadam ja AS Eesti Raudtee Pekingis alla koostöökokkuleppele, mille järgi hakkavad Sinotransi transiitveod siinses regioonis käima läbi Tallinna Sadama, koostöös Eesti Raudteega.
Seotud lood
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.