Jaana Pikalev • 24 märts 2011

CV Keskus: probleemi töötaja leidmisega ei peaks olema

Töökuulutuste portaalis andmebaasi statistika ja kandideerijate arvu põhjal võib öelda, et töötajate leidmise probleem ei ole praegu nii aktuaalne, leidis CV Keskuse turundusjuht Laura Tammeorg.

Tema sõnul on CVde andmebaasis kategoorias transport ja logistika praegu 40 213 CVd, neist aktiivsed 18 582, ning tööpakkumisi valdkonnas 148.

"Tööpakkuja leiab töötaja, kuid paljuski sõltub konkreetse firma pakkumisest," selgitas Tammeorg. Ta lisas, et tööotsijad on muutunud julgemaks ning soovivad palka ning töötingimusi vastavalt oma kvalifikatsioonile. "Töömahtude suurenemine ja tööjõu raskendatud leidmine viib palkade tõusuni ja töötajate nii-öelda üleostmiseni," märkis Tammeorg.

Turundusjuhi sõnul on üldjuhul on personaliotsing ajaliselt pikk, tülikas ja kulutustega protsess. Tarvis on kasutada palju erinevaid kanaleid ja näha palju vaeva, et leida üles just need õiged inimesed.

 Taust   Pakkumisi hulgim  * CV Keskuse andmeil kolmekordistus möödunud aasta lõpuks pakutavate ametikohtade arv transpordi ja logistika valdkonnas.

    * Kui 2010. aasta jaanuaris oli keskuse lehel 43 pakkumist, siis detsembriks kasvas tööpakkumiste arv 127-le.    * Keskmine töötasu oli mullu 709 eurot kuus.    * Otsitakse sadu töökäsi

    Tööpakkumised logistikas:      *CV-keskus 145

    * CV-online 47    * Ekspressjob 4    * enim otsitakse: lao- ja logistikajuhte, laotöötajaid ja -operaatoreid, logistik-ekspediitoreid, tootmislogistikuid, autojuhte.

 

 

 

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistika.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150