Oma vedajate kaitsmise nimel otsustas Venemaa Föderaalne Tolliteenistus kontrollida Läti vedajaid senisest rangemalt, edastab Baltic Course.
"Selleks, et kaitsta Vene Föderatsiooni majandushuve, kavatseb Föderaalne Tolliteenistus rakendada Läti vedajate veokite suhtes lisakontrolli," teatab teenistus.
Teenistus õigustas oma sammu sellega, et Läti vedajad olevat süstemaatiliselt rikkunud tolli eeskirju. Nii olevat selle aasta 11 kuuga Läti vedajad põhjustanud Venemaale kahjusid 17,6 miljonit krooni.
Liiatigi olevat Vene tollivõimud enda sõnul lätlasi hoiatanud juba augustis ja ka oktoobris, et tuleb lõpetada reeglite rikkumine ja võlad ära maksta. Kuid midgi polevat lätlaste poolelt sellele järgnenud.
Samas ilmneb, et Läti Tolli Administratisoon ei hoiatanud oma vedajaid võimalike sekelduste eest Venemaa piiril.
Nüüd Läti veokite suhtes Vene piiril rakendatavad täiendavad turvameetmed ja põhjalikum kontroll sarnanevad väga nendele, mida idanaaber kasutas suvel leedulaste puhul.
Dokumentide pikema menetluse ja põhjalikuma kontrolli tulemusel hakkavad ilmselt Läti-Vene piiril veokite järjekorrad kasvama.
Teisalt aga peavad nüüd Läti võimud tegelema oma vedajate probleemidega senisest enam ja asuma Venemaaga lahenduste nimel läbirääkimisi pidama.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üliaeglaseks läinud läbipääsu tõttu Läti-Vene piiril on sealootavate Leedu veokite kütus lõppemas ja juhid nälga jäämas, edastab Baltic Course.
Läti Rahvusvaheliste Autovedude Ühing Latvijas Auto kandis Vene tollivõimudele üle 6,6 miljonit krooni, teatab Baltic Course.
Läti autovedajate assotsiatsiooni Latvijas Auto juht Valdis Trezinš avalikustas nn süüdlastest transiidifirmade nimed ehk ettevõtted, mis on süüdi idapiiri ületavate Läti autode põhjalikus puistamises.
"Eesti vedajale soovitan hoiduda Lätist ja Leedust koorma võtmisest, muidu lüükse ta tanki sisse," hoiatas Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA) peasekretär Toivo Kuldkepp lõunas valitseva ohu eest.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.