AS Tallink Grupp pöördus riikliku lepitaja poole, et jõuda Eesti Sõltumatu Meremeeste Ametiühinguga kokkuleppele järgnevate palgatõusude edasilükkamiseks.
AS Tallink Grupp pöördus ametiühingu poole 16. aprillil kui oli selgunud ettevõtte esimese poolaasta majandustulemus 354 miljonit krooni kahjumit, sooviga alustada läbirääkimisi palgatõusu edasilükkamiseks, teatas firma. Ametiühing leidis esimese võimaluse kohtumiseks 8. mail. 11. maiks kokkulepitud kohtumisele ametiühing ei ilmunud ning teavitas ettevõtet kirja teel läbirääkimistest keeldumisest.
AS-i Tallink Grupp personali- ja arendusdirektori Taavi Tiiveli sõnul on firma eesmärgiks praegust palgataset ning läbi järgnevate palgatõusude edasilükkamise võimalikult töökohti säilitada. „Hetkel on jäänud aga mulje, et ametiühingu eesmärgiks on iga hinna eest palgatõusuni jõuda. Loodame siiski, et jõuame kokkuleppele, mis arvestab kõigi meie töötajate tulevikuga“, märkis Tiivel.
AS Tallink Grupp saatis riiklikule lepitajale avalduse lepitusmenetluse algatamiseks juba esmaspäeval, 18. mail.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Veel septembris tõstis AS Tallink Grupp kõikide Eesti lipu all sõitvate laevade laevapereliikmete palka 15 protsenti.
Seotud lood
Tallink leiab, et ametiühinguga sõlmitud kollektiivlepingus ei ole aga arvestatud tänaseks kättejõudnud majanduskriisiga
Alates 1. detsembrist 2024 hakkasid kehtima liikluskindlustuse seaduse muudatused, mis laiendasid kindlustuskohustust paljudele töömasinatele. Nüüd peab ettevõte arvestama, et isegi registreerimata tõstuk või murutraktor võib vajada liikluskindlustust – sõltuvalt tema tehnilistest omadustest ja kasutusviisist.