2018. aastal oli Baltika muutuste lävel ning kasvu tagamiseks ja õigete otsuste tegemiseks oli vaja varude juhtimine viia uuele tasemele, mistõttu otsiti efektiivsuse kasvatamiseks abi AI tehnoloogiast, rääkis Baltika Grupi tegevjuht Brigitta Albertin rääkis Pärnu Tarneahelakonverentsil.
„Varudega on seotud kõik Baltika põhiprotsessid (planeerimine, disain, sisseost, tootetehnoloogia, hinnastamine) ning kõiki neid protsesse on võimalik digitaliseerida,“ ütles Albertin. Ta lisas, et kui kõiki neid protsesse digitaliseerida, siis see on väga kulukas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eile õhtul kuulutati Aasta tarneahelajuhiks 2024 Oliver Kotkas, kes on praegu elektroonikatööstuse ja ringmajandusettevõtte Foxway operatsioonide juht.
Kui ettevõte täna kogu tarneahela keskkonnajalajälge ei kaardista ja tarnijatega koos selle vähendamisega ei tegele, võidakse sind homme lihtsalt välja praakida, nentis ESG nõustamisega tegeleva konsultatsioonifirma Sustinere asutaja ja partner Marko Siller täna alanud Pärnu Tarneahelakonverentsil.
Tehisintellekti (AI) kasutamine ettevõtetes on muutumas sama oluliseks ja laialdaseks nagu elektri kasutuselevõtt minevikus. AI ei ole enam ainult tulevikutehnoloogia, vaid juba praegu reaalselt kasutatav tööriist, mis on integreerumas meie igapäevaellu, kirjutab Infovara OÜ ärianalüütika ja andmekirjaoskuse konsultant Andres Kukke.
Tallink Grupp on hiljuti juurutanud nauticAi elektrooniliste logiraamatute lahenduse kogu oma laevastikus, pärast edukat prototüübi väljatöötamist ja pilootprojekti ettevõtte Paldiski–Kapellskäri kaubalaeval Sailor aastal 2023.
Kandidaatide esitamine konkursile „Parim tarneahelajuht 2025“ on avatud ja tähtaeg on 3. aprill 2025.