Jaga lugu:

Miks arendab Eesti Post teenuseid Läti ja Leedu turul?

Eesti Posti koduturuks on Baltikum ning seetõttu on omandatud Leedu kullerfirma ning loodud kogu regiooni kattev pakiautomaatide võrk.

Eesti Posti I kvartali majandustulemuste avalikustamise järel esitasid lugejad Äripäeva veebi kommentaariumites küsimuse, miks on Eesti Postil vaja arendada teenuseid Lätis ja Leedus, mitte ei keskenduta teenuste kvaliteedi tõstmisele Eestis.

„Eesti Post peab olema jätkusuutlik, tugev ja arenev ettevõte. Selleks tuleb agressiivselt turul ringi vaadata. Logistika- ja postiturul tegutsevad globaalsed ettevõtted ning selleks, et nendega konkureerida ja tagada kasumlikkus, tuleb ka meil laieneda,“ rääkis nõukogu esimees Meelis Atonen. „Eesti Posti koduturg on Baltikum.“

Postifirma on võtnud strateegilise suuna olla posti- ja logistikaturul trendide looja ning juhtija. Eesti, Läti ja Leedu võrgustike ühendamine aitab meil saada Baltikumi parimaks e-kaubanduse partneriks ning olla valmis üldiseks e-kaubanduse kasvuks Balti riikides, vastati Eesti Postist.

„Meie klientide jaoks on Baltikum üks turg, mis loob vajaduse kogu regiooni katva ühtse võrgustiku järele. Selleks, et Baltikumis edukas olla, omandasime kullerfirma, kelle abil liigutada kaubavoogusid ka üle Baltikumi ning Euroopa suunal,“ kommenteeris Unipakas UAB omandamise tehingut Eesti Posti juhatuse esimees Aavo Kärmas. Kärmase sõnul aitab üle-baltiline võrgustik luua suuremat mahusünergiat ja seeläbi leevendada üldisest kulutõusust kaasnevat hinnasurvet.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee