Jaga lugu:

Euroopa Komisjon soovib parandada transpordiühendusi ida- ja lõunanaabritega

Euroopa Komisjon avaldas täna transpordi tegevuskava, millega tõstetakse transpordiühenduste kvaliteeti Euroopa Liidust itta ja lõunasse jäävate naaberpiirkondadega. Kava loomise põhjuseks on suurenev reisijate ja kaupade liikumine Euroopa Liidu ja lähipiirkondade vahel.

“Liikumisvabadus on miski, mida Euroopas peetakse sageli iseenesestmõistetavaks, kuid see ei peaks lõppema piiril,” kommenteeris kava loomist Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas. “Kui võtame tänapäeval suhteid oma naabritega tõsiselt, peame tagama infrastruktuuri, mis on oluline kaupade ja inimeste piiriüleseks liikumiseks, vähendama bürokraatiat ning kõrvaldama kitsaskohad,” ütles Kallas.

Uus tegevuskava tugevdab eelkõige ühendusi idapoolsete riikidega ja koondab piirkondliku transpordialase koostöö ühtsesse poliitikasse. Näiteks on kavas lennunduse siseturu laiendamine ja üleeuroopalise transpordivõrgu ühendamine naaberpiirkondadega, erinevate rööpmelaiuste kõrvaldamine raudteedel ja naaberriikide toetamine liiklusohutuse parandamisel.

Euroopa Liidu ja idas asuvate naaberpiirkondade vahel on lennureisijate arv kasvanud viimase seitsme aastaga ligi 12 protsenti, kümne aasta jooksul on kaubavedude arv raudteel tõusnud 7% võrra ja 2020. aastaks ennustatakse sellele ligi 40%-list kasvu.

 

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee