Jaga lugu:

Tallinna Sadam maksab riigile dividende ca 40 miljonit eurot

Möödunud nädalal kinnitas valitsus riigi enamusotsustusõigusega äriühingute poolt 2011. a riigieelarvesse makstavate dividendide summad. Tallinna Sadamalt võtab riik dividende 39,4 miljonit eurot.

Kokku tahab riiki dividende saada riigiosalusega ettevõtetelt 108,2 miljonit eurot, rääkis peaminister Andrus Ansip valitsuse pressikonverentsil. 

Dividende tuleb maksta Eesti Energial 56 miljoni eurot, Tallinna Sadamal 39,4 miljonit eurot. Eesti Lotol eeldatavalt 4,3 miljonit eurot ja Eesti Raudtee 3,2 miljonit eurot.

Omalt poolt kommenteeris majandusminister Juhan Parts: "Sadam näitab täna nii kaubamahte kui ka reisijamahte, mis on läbi aegade võib-olla suuremad. Sadamale on lisandunud väga palju muud võimalusi teenida raha, ennekõike kütuselao ja muudest logistikateenustest ja muidugi peab arendama edasi, et see saaks niimoodi jätkuda."  Ta lisas, et transpordisektor on praegu päris kenasti taastunud, arvestades 2007. aasta olukorda, kui ka üldist maailma kaubanduse järsku kukkumisest finantskriisi järel.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Hedi Meigas
Hedi MeigasSündmusedTel: 5384 5159hedi.meigas@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee