Autor: Jaana Pikalev • 3. märts 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Valitsus kinnitab täna riigiosalusega ettevõtete dividendid

Valitsus kinnitab täna riigi osalusega transpordi- ja logistikaettevõtete poolt makstavate dividendide summad 2011. aastaks.

Eelnõus toodud dividendiettepanekute kinnitamisel oleks prognoositav dividendilaekumine 2011. a riigieelarvesse 108,02 miljonit eurot, millest riigi otsustusõigusega äriühingutelt laekuks 107,77 miljonit eurot. Kogu kavandatav dividendisumma kajastuks eelduste kohaselt riigieelarve tuluna ehk valitsussektori positsiooni parandava tehinguna.

Dividendiettepanekute koostamisel on hinnatud äriühingute dividendide maksmise võimekust, arvestades nende järgnevate perioodide prognoositavat rahavoogu ja investeerimisvajadust ning praegust kapitalistruktuuri ja likviidsete vahendite mahtu. Lisaks on lähtutud statistikaameti rakendatavast nn superdividendi testi metoodikast, mille kohaselt kajastuvad riigieelarve tuluna dividendid, mis ei ületa varade võõrandamisest tekkinud kasumiga korrigeeritud eelmise majandusaasta ärikasumit.

Äriühingutele, kes lähtudes järgnevate aastate finantsprognoosidest, investeerimisvajadusest ja olemasolevatest likviidsetest vahenditest on selleks suutelised, määratakse dividendiks maksimaalne tuluna laekuv summa ehk prognoositav ärikasum. Prognoositav ärikasum on aluseks võetud ASi Eesti Loots, ASi Tartumaa Teed, ASi Pärnumaa Teed, ASi Saaremaa Teed, ASi Virumaa Teed, ASi Võrumaa Teed, Lennuliiklusteeninduse ASi ja ASi Tallinna Sadama puhul. Äriühingute dividendide summad avalikustatakse valitsuse otsuse vastuvõtmisel.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077