Jaga lugu:

Valitsus kinnitab täna riigiosalusega ettevõtete dividendid

Valitsus kinnitab täna riigi osalusega transpordi- ja logistikaettevõtete poolt makstavate dividendide summad 2011. aastaks.

Eelnõus toodud dividendiettepanekute kinnitamisel oleks prognoositav dividendilaekumine 2011. a riigieelarvesse 108,02 miljonit eurot, millest riigi otsustusõigusega äriühingutelt laekuks 107,77 miljonit eurot. Kogu kavandatav dividendisumma kajastuks eelduste kohaselt riigieelarve tuluna ehk valitsussektori positsiooni parandava tehinguna.

Dividendiettepanekute koostamisel on hinnatud äriühingute dividendide maksmise võimekust, arvestades nende järgnevate perioodide prognoositavat rahavoogu ja investeerimisvajadust ning praegust kapitalistruktuuri ja likviidsete vahendite mahtu. Lisaks on lähtutud statistikaameti rakendatavast nn superdividendi testi metoodikast, mille kohaselt kajastuvad riigieelarve tuluna dividendid, mis ei ületa varade võõrandamisest tekkinud kasumiga korrigeeritud eelmise majandusaasta ärikasumit.

Äriühingutele, kes lähtudes järgnevate aastate finantsprognoosidest, investeerimisvajadusest ja olemasolevatest likviidsetest vahenditest on selleks suutelised, määratakse dividendiks maksimaalne tuluna laekuv summa ehk prognoositav ärikasum. Prognoositav ärikasum on aluseks võetud ASi Eesti Loots, ASi Tartumaa Teed, ASi Pärnumaa Teed, ASi Saaremaa Teed, ASi Virumaa Teed, ASi Võrumaa Teed, Lennuliiklusteeninduse ASi ja ASi Tallinna Sadama puhul. Äriühingute dividendide summad avalikustatakse valitsuse otsuse vastuvõtmisel.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Hedi Meigas
Hedi MeigasSündmusedTel: 5384 5159hedi.meigas@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee