Põhjamaade ühe juhtiva veokitootja Scania tegevjuht Leif Östling võib Saddam Husseinile antud altkäemaksu tõestamisel kuni neljaks aastaks vangi minna.
Süüdistuse kohaselt rikkus Scania 1990. aastail pärast Lahesõda ÜRO Iraagi vastu kehtestatud sanktsioone ning maksis Saddam Husseinile altkäemaksu.
Prokurör Nils-Eric Schultz kommenteeris eile Äripäeva sõsarlehele Dagens Industri, et küsitleb Östlingi esimesel võimalusel. "Kuulame ta kahtlusalusena üle. Küsime temalt mõned küsimused nagu - kas selline kuritegu tehti ja kas ta oli sellest teadlik? Või võis midagi sellist toimuda tema selja taga," kommenteeris Schultz.
Rootsi raadio andmeil võib karistus ulatuda nelja aastani, kui õnnestub tõestada, et raha on tõesti liikunud ja Östling ning teised firma juhtivatel kohtadel töötajad teadsid sellest. Scania kõneisik kommenteeris novembris, et ettevõte ootab pikisilmi otsust, kuna protsess on juba aastaid veninud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Pärast Lahesõda 1991. aastal kehtestas ÜRO Iraagi suhtes karmid majandussanktsioonid. Iraagi tooted muutusid salakaubaks, naftamüük keelati, Iraagi liikmeksolek mitmes rahvusvahelises organisatsioonis peatati. Riiki saadeti rahvusvahelised relvastuseksperdid, et kontrollida ÜRO ettekirjutustest kinnipidamist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.