Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas Reutersi teatel korralduse, mille kohaselt võivad Vene lennufirmad välismaalt liisitud lennukid enda nimele registreerida.
Aerofloti Airbus A320 maandumas Šeremetjevo lennuväljale Moskvas.
Foto: Reuters/Scanpix
Vene lennufirmadel on praegu üle poole tuhande välismaistelt liisingfirmadelt renditud Boeingi ja Airbusi, teatas Bloomberg viitega liisingettevõttele Valkyrie BTO. Nende liisinglepingud lõpevad märtsis, kuid Vene ettevõtted on juba koondanud lennukid Moskvasse, haldurite käeulatusest välja. Kätte on venelastelt õnnestunud saada vaid paarkümmend lennukit.
25. veebruaril 2022 väljastatud EL määrus nr 833/2014 artikkel 3c ütleb järgmist: “Kosmosetööstuses ja lennunduses kasutatavaid kaupasid on keelatud müüa, tarnida, üle anda või eksportida Venemaa füüsilisele või juriidilisele isikule ja/või kasutamiseks Venemaal.” Mida see tegelikult tähendab ning kaasa toob?
Soome riigiraudtee VR on kinni pidanud sadu Venemaa rongivaguneid, milles võib olla ELi sanktsioonide alla kuuluvaid kaupu. Soome ja Venemaa vaheline rongiliiklus peatati kolmapäeva õhtul mitmeks tunniks, et vältida sanktsioonide alla kuuluvate saadetiste sisenemist Soome.
Euroopa järgmiseks sammuks Vene agressioonile sanktsioonidega vastamises võib osutuda Venemaaga seotud laevadel Euroopa Liidu sadamatesse sisenemise keelamine, Eesti ootab liidu ühist otsust, mis võib kokku puudutada tuhandeid aluseid.
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.