Statistikaamet avaldas hiljuti 2025. aasta esimese kvartali palganumbrid. Millised olid logistikajuhtide, logistikute, veoautojuhtide, bussijuhtide, pakiautojuhtide ja tõstukijuhtide keskmised mediaanpalgad ametirühmade lõikes tänavu esimeses kvartalis ning kuidas need on erinevates maakondades viimaste aastatega muutunud?

- Veokijuhtide aastane palgakasv on statistika järgi olnu sektori väikseim, ehk vaid 3,5%.
- Foto: Raul_Mee
Logistikauudised jälgib juba neljandat aastat kvartaalseid mediaanpalga liikumisi veondus- ja laondussektori olulisematel ametikohtadel ametirühmade ja maakondade lõikes.
Eelmisest aastast lisasime nimistusse veel ühe ametirühma, kuhu kuuluvad laondussektoris väga olulise ameti esindajad, tõstukijuhid. Samuti hakkasime mullu esmakordselt välja tooma meeste ja naiste palgaerinevusi igas ametirühmas.
Olgu meeldetuletuseks öeldud, et mediaanpalga näol ei ole tegemist statistiliselt keskmise brutokuupalgaga, vaid brutopalgaga, mida sellel ametikohal rohkem ja vähem teenivaid töötajaid on ühepalju. Näiteks tähendab mediaanpalk 1000 eurot, et pool sellel ametikohal töötajatest teenib alla 1000 ja pool üle 1000 euro kuus.
Mediaanpalk väljendab reaalselt teenitavaid summasid märksa täpsemalt kui statistikas enamlevinud keskmine brutopalk.
Enne logistikasektori ametirühmade analüüsimist toome ära ka palgad sektoriüleselt, ehk Eestis keskmiselt: keskmine brutopalk I kvartalis oli Eestis keskmiselt 2011 eurot, kuid mediaanpalk oli oluliselt madalam, 1649 eurot. Seda on 50 eurot vähem kui mullu viimases kvartalis.
Kõrgeim keskmine brutopalk oli kõrgeim mõistagi Harjumaal, kus see ulatus 2263 euroni. Madalaim aga Valgamaal, kus see oli 1468 eurot. Sama on mediaanpalgaga: Harjumaal oli see 1838 eurot, Valgamaal aga 1296 eurot. Vahe on kaugelt enam kui 500 eurot.
Naiste ja meeste vaheline palgalõhe oli Eestis keskmiselt 9%, ehk kui meeste keskmine mediaanpalk oli 1729 eurot, siis naised 143 eurot vähem, 1586 eurot. Võrdluseks, mullu neljandas kvartalis oli palgalõhe Eestis tervelt kaks protsendipunkti suurem, ulatudes 180 euroni.
Millised muutused on aga toimunud logistikasektori palkadega?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Suur ülevaade kuue logistikasektoris olulise ametirühma palgamuutustest
Statistikaamet avaldas hiljuti 2024. aasta viimase kvartali palganumbrid. Millised olid logistikajuhtide, logistikute, veoautojuhtide, bussijuhtide, pakiautojuhtide ja tõstukijuhtide keskmised mediaanpalgad ametirühmade lõikes mullu neljandas kvartalis ning kuidas need on muutunud võrreldes varasemate kvartalitega?
Statistikaamet avaldas hiljuti 2024. aasta kolmanda kvartali palganumbrid. Millised olid logistikajuhtide, logistikute, veoautojuhtide, bussijuhtide, pakiautojuhtide ja sellest aastast uue ametina nimistusse lisandunud kahveltõstukijuhtide keskmised mediaanpalgad ametirühmade lõikes tänavu kolmandas kvartalis ning kuidas need on muutunud võrreldes varasemate kvartalitega?
Statistikaamet avaldas hiljuti 2024. aasta teise kvartali palganumbrid. Millised olid logistikajuhtide, logistikute, veoautojuhtide, bussijuhtide, pakiautojuhtide ja sellest aastast uue ametina nimistusse lisandunud kahveltõstukijuhtide keskmised mediaanpalgad ametirühmade lõikes tänavu esimeses kvartalis ning kuidas need on muutunud võrreldes varasemate kvartalitega?
Statistikaamet on taas värsked palganumbrid kokku löönud! Millised olid logistikajuhtide, logistikute, veoautojuhtide, bussijuhtide, pakiautojuhtide ja uue ametina nimistusse lisandunud kahveltõstukijuhtide keskmised mediaanpalgad ametirühmade lõikes tänavu esimeses kvartalis ning kuidas need on muutunud võrreldes varasemate kvartalitega?
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.