CityBee: sõidukijagamise teenus muutub Eestis aina popimaks
Sõidukijagamise kasutamine on Eesti tarbijate seas jätkuvalt kasvutrendis. Selle aasta esimese kuue kuuga kasvas nii sõitude arv kui läbitud kilometraaž, üha enam tehakse sõite ka piiri taha.
Sõidukijagamist tajutakse kui head alternatiivi isikliku auto omamisele.
Foto: CityBee
“Sõidukijagamise kasutamine kasvab Eesti tarbijate seas jõudsalt. Näiteks tehti CityBee sõidukitega selle aasta esimesel poolel 46% rohkem sõite kui eelmisel aastal samal perioodil. Usume, et see trend jätkub,” sõnas CityBee Eesti juht Egert Kivisaar.
Igapäevane taksosõit on aastakümneid olnud kallis lõbu. Enam mitte – linnas elades autot omada on suurem kulu kui kõigi vajalike sõitude jaoks hoopis rendiauto või takso kasutamine, selgub kulude üle arvestust pidavate inimeste põhjalikest andmetest.
Taristu ja liikuvuse parandamiseks on viimane aeg võtta vastu muutunud liikuvusvajadusi arvestavaid poliitilisi otsuseid ja asuda reaalsete tegudeni. See eeldab, et nii riik, omavalitsused kui teenusepakkujad teevad omavahel koostööd, soosimaks jätkusuutlikumat linnaruumi ja leidmaks tarbijale mugavaima ühenduse kodu ning soovitud sihtkoha vahel, kirjutab CityBee Eesti juht Egert Kivisaar.
Tänavu veebruaris teatas CityBee Leedu päritolu emafirma Modus Group MyBee nimelise täisteenusrendi toomisest Eesti turule. Tänasest, 12. juulist on teenus Eestis avatud - sõiduki saab rentida läbi äpi ning kätte Tallinnas asuvast parklast. Eesti konkurent näeb uues teenuses aga ka mitmeid kitsaskohti.
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.