HyperloopTT esitles revolutsioonilist transpordikapslite süsteemi
Transpordi- ja tehnoloogiaettevõte HyperloopTT esitles koostöös disainifirmaga Tangerine välja töötatud kaubaveo kapslisüsteemi HyperloopTT Express Freight. Esimene sellise süsteemiga hüperloop ehitatakse Itaaliasse.
Uus disain põhineb neljal peamisel eesmärgil: võimalikult kiire kauba peale ja maha laadimine; olemasoleva taristuga integreerimine; kaubamahtude maksimeerimine kapslites ja piisav paindlikkus, et rahuldada erinevate klientide nõudmisi.
Tartu Ülikooli polümeersete materjalide professor Alvo Aabloo tõdes, et Hyperloopiga on praegu küll üksjagu probleeme, ent selle edulugu võib suure hoo sisse saada siis, kui avastatakse, et see aitab kaasa keskkonnasäästlikkusele.
Transiidikeskuse uus omanik Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) soovib hakata Hamburgi sadamasse sisenevaid ja sealt väljuvaid konteinereid transportima suurel kiirusel läbi Hyperloopi, mistõttu otsustati luua ühisettevõte USA-s asuva uurimis- ja arendusettevõttega Hyperloop Transportation Technologies (HTT).
Investorist visionäär Elon Musk plaanib oma imerongi Hyperloop One katselõigu rajamist Soome, vahendas täna hommikul telekanal MTV. 1000 km/h kiirust arendava nn vaakumtoru-rongiga saaks Helsingist 167 km kaugusel asuvasse Turusse sõita 6 minutiga.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.