Möödunud nädalal sõlmisid Rail Baltic Estonia ja KMG Infra OÜ koostööleppe, et alustada Soodevahe külla raudteetrassi valmimiseks vajaliku ehitusbaasi rajamist. Ehitusbaas hakkab toetama Rail Balticu ehitustöid raudteelõigul Tallinn-Rapla ning rajatise esimene etapp valmib järgmise aasta lõpuks.

- Rail Baltica Seli-Koigi-Alu viadukti ehitus Raplamaal.
- Foto: Liis Treimann
„Tervikuna koosneb taoline ehitusbaas tavaliselt mitmest alast, sealhulgas materjalide ladustamise ja jaotamise aladest, töökodadest, kontoritest ja töötajate majutusruumidest, kuid esimeses etapis rajame Soodevahesse materjalide laopinnad, mis hakkavad teenindama Rail Balticu väljaehitust. Ala hõlmab 135 000 ruutmeetrit ja ehitus on inseneritehniliselt väljakutse, sest geoloogilised tingimused on keerukad, osaliselt saab rajatis paiknema turbalademel,“ rääkis KMG Infra OÜ juhatuse liige Indrek Pappel
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Teeehitusettevõtetel ei ole eelmise aasta suure hinnakasvu tõttu alles enam puhvreid, millega uus kriis üle elada. Seetõttu võime juba sel sügisel näha teedeehituses koondamisi ja ettevõtete sulgemisi, rääkis Taristuettevõtete Liidu ja taristukontserni KMG OÜ juht Indrek Pappel raadiosaates „Eetris on ehitusuudised“.
Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) väljastas täna ehitusloa Rail Balticu raudteeliini ehitamiseks Kohila lõigul.
Sobivate ehitusmaterjalide valik on Rail Baltica puhul keeruline, kuid oluline küsimus. Meid muu Euroopaga ühendavat raudteed arendava Rail Baltic Estonia juures töötavad igapäevaselt materjalide valdkonnaga kolm oma ala tipp-spetsialisti.
Vastu suve läbi viidud arvamusuuringu kohaselt püsib toetus Rail Baltica raudteeühendusele muutumatuna, kuid usk projekti realiseerumisse on kasvanud.
Alates 1. detsembrist 2024 hakkasid kehtima liikluskindlustuse seaduse muudatused, mis laiendasid kindlustuskohustust paljudele töömasinatele. Nüüd peab ettevõte arvestama, et isegi registreerimata tõstuk või murutraktor võib vajada liikluskindlustust – sõltuvalt tema tehnilistest omadustest ja kasutusviisist.