Tänavu III kvartalis läbis Tallinna Sadama sadamaid 2,5 miljonit reisijat ja 4,4 miljonit tonni kaupa. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas reisijate arv 87% ehk 1,2 miljoni reisija võrra, samas kaubamaht vähenes 33%.
Laevakülastuste arv vähenes neli protsenti 1936 külastuseni. Eesti mandri ja saarte vaheline reisijate ning sõidukite arv ning jäämurdja Botnica prahipäevade arv jäi eelneva aasta tasemele.
Juba mõni aasta tagasi Paljasaare sadama kaid ja muud tehnovõrgud müünud Tallinna Sadam lahkus Paljassaarest lõplikult pärast seda, kui Transpordiamet kuulutas Paljassaare sadama uueks pidajaks Heiti Hääle ja Taavet Hinriksoni osalusega OÜ Hundipea.
Teises kvartalis kasvasid aasta võrdluses nii Tallinna Sadama kontserni müügitulu, korrigeeritud EBITDA kui ka kasum. Kasv oli tingitud koroonapiirangute leevenemisest, kuid samas langesid kaupade mahud.
Tallinna Sadama nõukogu otsustas mõni aeg tagasi investeerida kuni 53 miljonit eurot Paldiski Lõunasadamasse uue meretuulepargi arendamiseks, nüüdseks on leitud ka arendaja, kelleks valiti Sunly.
HHLA TK Estonia Muuga konteinerterminalis alustasid tööd võimsad kraanad, mis hakkavad teenindama Läänemere suurimaid kaubalaevu ja võimaldavad senist kaubavahetuse mahtu mitmekordistada.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.