Omniva paigaldab Saaremaale esimesed pakikapid, mis sobivad kogukondlikuks kasutamiseks ning kutsub saarlasi katsetama ühendatud posti ja paki saamise võimalusi.

- Pakikapi omamine on tasuline, kuid summa on igati mõistlik.
- Foto: Omniva
„Omniva testib uut lahendust, mille kasutamisel ei pea minema oma pakkidele järele postkontorisse või pakiautomaati, vaid need saab kätte endale sobival ajal kodule lähedal asuvast pakikapist koos oma tavapostiga. See teenus sobib hästi neile, kes tellivad palju e-poodidest, mille trend on jätkuvalt kasvav. Lisaks inimestele, kelle jaoks pakiautomaat asub kaugemal või tavapärasest liikumisteekonnast eemal,“ ütles Omniva juhatuse liige Kristi Unt.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Omniva kontserni poolaasta käive ja kasum jäid alla ootustele, tulemust mõjutasid rahvusvaheliste teenuste mahtude langus, kasvavad energiahinnad, madalam tarbijate kindlustunne ning ka ühekordsed kulud.
Milliseid lahendusi võtab kasutusele riigi postifirma Omniva, et olla jätkusuutlikkuse vallas suunanäitaja, kuuleb saates "Jätkusuutlik ja roheline", kus keskendutakse innovatsioonile ning kestlikkusele paki- ja postiäris.
Pakiveoteenustega on kokku puutunud enamik Eesti elanikest, vaid 8% ei ole viimase poole aasta jooksul postipakke ise saanud või saatnud, selgub Kantar Emori iga-aastasest pakiveoteenuste uuringust.
Omniva laiendab keskkonnasõbralikuks postiteenuse osutamiseks oma masinaparki ning võtab laiemalt kasutusele elektrilised kaubarattad Vok Bike. Esimesed viis ratast on juba kohal ja valmis saadetised kohale viima.
Alates 1. detsembrist 2024 hakkasid kehtima liikluskindlustuse seaduse muudatused, mis laiendasid kindlustuskohustust paljudele töömasinatele. Nüüd peab ettevõte arvestama, et isegi registreerimata tõstuk või murutraktor võib vajada liikluskindlustust – sõltuvalt tema tehnilistest omadustest ja kasutusviisist.