Ehkki moodsad liitium-ioonakudega elektritõstukid on olemuselt säästlikumad ja kallineva elektrihinna taustal mõistlik investeering, toob see paljudel juhtudel aga kaasa probleeme. Kuidas neid vältida ja millega uute tõstukite soetamisel arvestada?
- Liitium-ioonakudega tõstukite laadimine. Foto: Toyota Material Handling Baltic
Võrreldes ladudes enamlevinud pliiakudega elektritõstukitega on uued liitium-ioonakudega tõstukid energiatõhusamad, tahavad nad laadimisel korraga kordades suuremat elektrivõimsust, nentis Toyota Material Handling Baltic Eesti teenindusjuht Fred Märtsoo.
„Esiteks peavad paljud ettevõtted hakkama juurde ostma ampreid ja vahetama välja juhtmestiku, kuid sageli ei aita isegi see, sest hooneni ei pruugi alajaamast piisavalt jämedat juhet tulla. Tagatipuks on tulnud ette olukordi, et ka alajaamal pole piisavalt võimsust kui naaberettevõte otsustab sama investeeringu teha,“ lausus Märtsoo.
Millega uute tõstukite soetamisel arvestada, sellest räägib Fred Märtsoo
3. mail toimuval Laoseis 2022 konverentsil.Lisaks on konverentsil teemadeks ladude automatiseerimine ning riiklikud rahastamisprogrammid selle elluviimiseks, arutleme kas kasvavate ehitushindade taustal on mõistlikum renoveerida vana ladu või ehitada siiski uus, kuidas lihtsate vahenditega laohooneid energiasäästlikumaks muuta, kuidas on sõda Ukrainas mõjutanud meie tööjõuturgu jpm.
Soodushind kehtib veel kuni 29. aprillini!
Tutvu programmiga
SIIN ja pane end kirja
SIIN! Mitmele osalejale hind soodsam!
Seotud lood
Juba 3. mail toimub traditsiooniks kujunenud konverents "Laoseis 2022", mis võtab fookusesse uue reaalsuse laonduses.
Euronicsi kesklaos Assakul avati Eesti esimene Swisslog AutoStore robotladu, mis sisaldab 21 000 boksi ja mida menetlevad 28 robotit. Ühes tunnis suudavad robotid käidelda kuni 600 boksi ning kliendi tellimust hakatakse menetlema juba 20 sekundit pärast ostutehingu sõlmimist.
Balti riikide üks suuremaid logistikaettevõtteid Baltic Logistic Solutions (BLS) avas uue, innovaatilise toidu- ja esmatarbekaupade laohoone Rae külas.
„Tulevik on selgelt nende päralt, kes suudavad kohaneda kiiresti muutuva turuolukorraga ega lõpeta protsesside automatiseerimisse ja süsteemidesse investeerimist,“ tõdeb kolmes Balti riigis tegutseva Baltic Logistic Solutionsi (BLS) juht Rolandas Plieda.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.