• 20.04.22, 15:13

Euronics avas Assakul Eesti esimese robotlao

Euronicsi kesklaos Assakul avati Eesti esimene Swisslog AutoStore robotladu, mis sisaldab 21 000 boksi ja mida menetlevad 28 robotit. Ühes tunnis suudavad robotid käidelda kuni 600 boksi ning kliendi tellimust hakatakse menetlema juba 20 sekundit pärast ostutehingu sõlmimist.
Analoogsetest robotladudest on kaks Leedus ja kaks Soomes, Lätis pole ühtegi, Eestis on Euronicsi ladu esimene.
  • Analoogsetest robotladudest on kaks Leedus ja kaks Soomes, Lätis pole ühtegi, Eestis on Euronicsi ladu esimene.
  • Foto: Liis Treimann
Kaks miljonit eurot maksnud robotladu kiirendab Euronicsi tellimuste täitmist 4-8 korda ning lühendab tarneaega 2-3 tundi. „Kiire eeltöö laos võimaldab meil kauba veelgi kiiremini kulleritele klientideni toimetamiseks üle anda. Ühtlasi saame läbi uue süsteemi ka kaubavarudel senisest kümme korda sagedasemat kontrolli teostada – nii saavad ka kliendid täpsemat infot kauba saadavuse kohta,“ selgitas Euronicsi logistikadirektor Rivo Reinson.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.01.26, 15:55
Vito Tourer proovisõidul: mitmeotstarbeline sõiduk tööks ja pikemateks sõitudeks
Kuidagi on läinud nii, et juba aegade algusest alates on maailma loodud väga erinevaid inimesi. Kõigil omad soovid, eelistused ja vajadused. Mõnele meeldivad suured sedaanid, teistele aga väledad sportautod, kolmandad janunevad jalustrabava luksuse järele. Nimekiri võiks kujuneda lõpmatuks. Mina olen aga paadunud busside, mahtuniversaalide ja „pirukate“ fänn, kirjutab autohuviline Väino Laisaar.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele