DSV peatas tegevuse Ukrainas ning veod läbi Venemaa ja Valgevene
DSV Estonia juhatuse esimees Alvar Tõruke ütles logistikauudistele, et DSV on peatanud igasuguse tegevuse Ukrainas määramata ajaks, samuti kõik regulaarveod Venemaa ja Valgevene suunal, kaasa arvatud veod, mis läbivad neid riike transiidina.
Alvar Tõrukese sõnul on DSV peatanud igasuguse tegevuse Ukrainas määramata ajaks. "Jälgime olukorda pidevalt ja teeme edasised otsused jooksvalt. Samuti oleme tühistanud kõik regulaarveod Venemaa ja Valgevene suunal, kaasaarvatud veod, mis läbivad neid riike transiidina. Tänases situatsioonis ei suuda me tagada kaupade, inimeste ja veovahendite julgeolekut," lausus Tõruke.
Euroopa logistikasektoris on tekkimas täiesti uus olukord, sest palju Ukraina päritolu autojuhid ja loaotöötajaid naasevad kodumaale, et võidelda oma kodumaa eest. Samas on oodata sõjapõgenikke, kellest paljud leiavad rakendust just transpordisektoris, nendivad logistikafirmade juhid.
Venemaal äri tegeva Autolink Grupi juht Kristjan-Jaak Reigo ütles Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et firmal oli plaanis teha Venemaale suuremaid investeeringuid, kuid nad peatasid need.
Eesti-Ukraina logistikafirma ACE Logistics Ukraine peadirektor Olena Daško sõnul läks ettevõte üle kaugtööle. Töötajad püüavad ühenduses olla oma peredega ja aidata võimalikult paljusid inimesi, kirjutas Delovõje Vedomosti.
Logistikas ja transpordiäris on kaubal on soodumus liikuda mööda kõige lühemat ja efektiivsemat teekonda. Sageli aga kipub see tõsiasi meelest minema, kirjutab DB Schenkeri Baltimaade tegevjuht Janek Saareoks.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.