Autor: Logistikauudised.ee • 7. mai 2020

Omniva saadab pikalt ootel olnud pakid saatjale tagasi

Omniva on eriolukorra ajal postkontoris olevate pakkide hoiutähtaegasid automaatselt pikendanud kuni 12. maini, et klientidel oleks aega pakile järgi tulla. 13. mail saadetakse pakid, millele omanik pole pikema aja jooksul järgi tulnud, saatjale tagasi.
Omniva saadab pikalt seisnud pakid saatjatele järgmisel nädalal tagasi.
Autor: Liis Treimann

„Palume kõigil klientidel, kelle pakid on eriolukorra ajal pikemat aega postiasutuses oodanud, neile enne teisipäeva õhtut järgi tulla,“ ütles Omniva teeninduskanalite üksuse juht Eve Vuks. „Kui klient soovib oma saadetist siiski kätte saada, kuid puudub võimalus pakile enne hoiutähtaja lõppu järgi tulla, siis on võimalik kliendil saadetise hoiutähtaega ise pikendada. Selleks tuleb täita taotlus minu.omniva.ee keskkonnas.“

Lisaks on Vuksi sõnul samas keskkonnas võimalus ajutiselt suletud postkontorist asendavasse postiasutusse viidud pakk pakiautomaati tellida. Selleks peab pakk sobima automaati saatmiseks – kandma kliendi telefoninumbrit, olema sobiva suurusega ning ilma dokumenti nõudva lisateenuseta.

Järgmisel nädalal taasavatakse ka enamik kaubanduskeskustes asunud postkontoreid. Pakid, mille hoiutähtaeg pole 13. maiks möödas ning mis olid eriolukorra ajaks saadetud asendavasse postiasutusse, saadetakse taas tagasi algsesse postkontorisse. Vuksi sõnul võib paki naasmiseks kuluda paar päeva ning kui saadetis on kohal, saadetakse kliendile paki saabumise kohta uus teade.

Tavapäraselt hoitakse kliendi saadetist postkontoris olenevalt teenusest 7 või 15 päeva. Seoses eriolukorra ning sellest tingitud ajutiste postiasutuste sulgemisega pikendas Omniva aprilli alguses automaatselt kõikide postkontori saadetiste hoiutähtaegasid 20. aprillini.

Kuna eriolukord jätkus, pikendati hiljem hoiutähtaegasid veel 5. maini ning seejärel 12. maini. Nüüd, kui eriolukorra piiranguid hakatakse leevendama, enam hoiutähtaegasid automaatselt ei pikendata ning pakid, mille hoiutähtaega pole klient ise pikendanud, tagastatakse 13. mail saatjale.

Seoses piirangute leevendamisega plaanib ettevõtte taasavada eriolukorra ajal ajutiselt suletud postkontorid ning naasta tavapärase töörütmi juurde. Sellega seonduvalt on plaanis sulgeda ka ajutiselt pakkide väljastamiseks loodud pakiväljastuspunktid.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077