Riik eraldab tuleva aasta riigieelarvest amortiseerunud ja liiklusohtliku Väo liiklussõlme ümberehitamiseks 8,5 miljonit eurot, 2021. aastal aga 5,1 miljonit eurot, kirjutas ERR.
Maanteeamet on öelnud, et loodab alustada ehitustöödega hiljemalt tuleva aasta alguses ning liiklussõlm loodetakse valmis ehitada 2021. aasta lõpuks.
Väo liiklussõlme ümberehitamine läheb kokku maksma ligi 20 miljonit eurot, millest Ühtekuuluvusfondi toetus on 85 protsenti.
PANE TÄHELE!
Ehitusuudised.ee korraldab 29. oktoobril Tallinna Teletornis Taristuehituse konverentsi 2019. Konverentsile ootame kõiki, kes soovivad head ülevaadet arengutest, prognoosidest ja ootustest 2020. aastaks taristuehituse turul.
Vaata kava ja registeeru
SIIN.Ümberehitusega rajatakse mitmetasandiline liiklussõlm, kus Peterburi tee suund tõuseb Tallinna-Narva suunal üle maapinnal asetseva ringristmiku. Rahu tee ja Tallinna ringtee suund ning pöörded on lahendatud maapinna tasandil asetseva ringristmikuga.
Tallinna ringteelt tulles saab tulevikus Peterburi teele Narva suunda pöörata süvendisse rajatud parempöörderajalt. Narva poolt Rahu teele ning Tallinna poolt tulles Peterburi teelt Tallinna ringteele pööramiseks on parempöörderada.
Praegune Väo liiklussõlm on maanteeameti hinnangul täielikult amortiseerunud ja liiklusohtlik.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.