Autor: Logistikauudised.ee • 16. jaanuar 2019

RB Rail AS nõukogu uus esimees on Karolis Sankovski

Karolis Sankovski
Autor: RB Rail
Alanud aasta 10. jaanuaril valis kolme Balti riigi ühisettevõtte RB Rail AS nõukogu oma uueks esimeheks Karolis Sankovski. Aseesimeestena jätkavad Riia Sillave ja Edvīns Bērziņš. Aktsionäride lepingu ja põhikirja kohaselt valitakse nõukogu, esimees ning kaks aseesimeest iga-aastase rotatsiooni alusel.

Ühtlasi näeb aktsionäride leping ette, et nõukogu esimees vahetub roteeruvalt igal aastal ühisettevõtte järgmise liikmesriigi esindaja vastu. Käesoleval aastal on eesistujariigiks Leedu.

Uue nõukogu esimehe, Karolis Sankovski sõnul oli 2018. aasta Rail Baltica projekti elluviimisel märkimisväärne. „Kõigi kolme liikmesriigi meeskonnad on jõudnud oluliste verstapostideni. Neist tähelepanuväärseimad on esimeste detailsete tehniliste projekteerimishangete väljakuulutamine ja kolmanda Euroopa Ühendamise Rahastu (CEF) lisatoetuse lepingu sõlmimine,” lisab ta. „Ootan huviga projekti positiivset edasiminekut ja edukat koostööd RB Rail uue juhiga, kes peatselt valitakse. On oluline tagada projekti küpsus järgmiseks Euroopa Ühendamise Rahastu toetuse vooruks, mis avab Rail Baltica jaoks uusi rahastamise võimalusi,” rõhutab Sankovski.

RB Rail AS nõukogu koosneb kuuest liikmest – iga aktsionär esitab kaks liiget. Nõukogu liikmed nimetatakse ametisse kolmeks aastaks. Eesti liikmed nõukogus on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi transpordi osakonna asekantsleri nõunik Anti Moppel ning Rail Baltic Estonia juht Riia Sillave. Läti esindajad nõukogus on ettevõtte Latvijas Dzelzceļš juhatuse esimees Edvīns Bērziņš ja Latvijas Dzelzceļš õigustalitluse asejuht Vineta Rudzīte. Leedust – Rail Baltica Statyba tegevjuht ja AB Lietuvos Geležinkeliai raudteetaristu juhataja Karolis Sankovski ning AB Lietuvos Geležinkeliai juhatuse esimees Romas Svedas.

Karolis Sankovski taust

Sankovski oli enne RB Rail AS ühisettevõttega liitumist Litgrid AB juhatuses, mis on Leedu elektriülekandesüsteemi korraldamise ettevõte, ning juhtis selle strateegilise taristu osakonda. Tema ametikohustuste hulka kuulus vastutamine elektriülekande kasutuselevõtu eest Leedu ja Poola (LitPol Link) ning Leedu ja Rootsi (NordBalt) vahel. Tegemist on strateegilise tähtsusega projektidega.

Karolis Sankovski on pidanud erinevaid ameteid elektritootmisele ja -jaotamisele ning kütte- ja ventilatsioonisüsteemidele spetsialiseerunud ettevõtetes. Ta on olnud keskkonnatalituse juht (LitPol Link Sp. z o.o.), jurist (Lietuvos Energija AB) ning müügi- ja turundusjuht (Veskonas UAB).

Sankovskil on õigusteaduse bakalaureusekraad Mykolas Romerise ülikoolist (Vilnius, Leedu) ning õigusteaduse magistrikraad Aix-Marseille‘ ülikoolist (Provence, Prantsusmaa).

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077