Iga viies Eesti töövõtja teeb ületunde nende eest tasu saamata, selgub tööportaali CVKeskus.ee küsitlusest. Ületunnid on keskmisest enam levinud ehituses, transpordi- ja logistika- ning ka infotehnoloogia sektorites.

- Ületunnid on keskmisest enam levinud transpordi- ja logistikasektoris. Andr Foto: Andras Kralla
CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt lisas, et ületunde tuleb enim ette juhtidel – rohkem kui pooled (56%) juhtidest leidsid, et on viimasel ajal sageli ületunde teinud.
Auväärti sõnul tuleb Eesti juhtide ületöötamine töötajate rahulolu arvel – hiljuti korraldatud uuring näitas, et juhtimiskvaliteediga on rahulolematud koguni ? töötajatest. "Näib, et juhid on niivõrd ülekoormatud mikrojuhtimisega, et neil ei jagu aega töötajate hoidmiseks," leidis kommunikatsioonijuht.
Ületunnid on keskmisest enam levinud ehituses, transpordi- ja logistika- ning ka infotehnoloogia sektorites. Kõige vähem tegid ületunde assisteeriva- ja finantsvaldkonna töötajad.
Noored küsivad julgelt lisatasu
Auväärti sõnul on 31 protsendil noortel töötajatel ületunnid tasustatud, mis võib tuleneda tehtava töö iseloomust. Ta lisas, et paljud noored alustavad töökogemuse haaramist ametikohtadel, mis on tasustatud tunnipõhiselt, seega on ka ületunde märksa lihtsam arvestada. Ületunnitöö tegemine on levinud pea kõikides vanuserühmades, kuid kõige vähem tuleb ületunde ette 36–45-aastastel töötajatel, kus 40% vastanutest leidsid, et on teinud ületunde.
Ületundide tasustamine on kõige levinum tööstuses, transpordi- ja logistikasektoris, infotehnoloogia valdkonnas ja klienditeeninduses.
Autor: Äripaev
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sel nädalal sai jõudis avalikkuse ette 8. aprillil 2025 toimuva Laoseis 2025 konverentsi programm, mis keskendub suures osas kogemuslugudele: kokku on laval seitse kasutajalugu nutikate tehnoloogiate ja lahenduste rakendamisest laondussektoris.