Ladudesse on kõige raksem leida tõstukijuhte, kandidaatide ringi muudab hõredaks taustakontroll karistusregistrist, selgus Laoseisu konverentsi aruteluringis.

- Laoseisu konverentsi aruteluringis räägiti laotööjõu leidmise ja hoidmise võimalustest.
- Foto: Tanel Raig
Ladustamise aastakonverentsi laotööjõu aruteluringis osalesid Barona Eesti müügijuht Risto Tõns, tööandja turunduse agentuuri Brandem tegevjuht Paavo Heil ja Tallink Duty Free logistika- ja tarneahelajuht Allar Lauring. Arutelu selgus, et praegu on kõige keerulisem lattu leida tööle tõstukijuhte.
Tõnsi sõnul on tõstukijuhi puhul oluline eelnev töökogemus ja ka vajaliku paberi olemasolu. „Tõstukijuhtidega on kõige raskem,“ tunnistas Tõns.
Tõnsi kinnitusel tehakse uute töötajate otsimisel alati ka taustakontroll. Esmane allikas on karistusregister. „Miks ma räägin, et tõstukijuhti on raske leida - karistusregister tuleb ette,“ nentis Tõns. Sama kinnitas ka Lauring, kes ütles, et karistusregister võtab CVsid kohe vähemaks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Mõnevõrra lihtsam on leida laotöölisi, kelle valik on suurem. Tõnsi sõnul sõltub laotööliste leidmine ka ettevõtte valmidusest töötajaid üle osta või töötaja edasise arengu võimalustest. „Keegi ei taha ju alustada laotöölisena ja jäädagi laotööliseks,“ ütles Tõns.
Autor: Tanel Raig, logistikauudised.ee toimetaja
Seotud lood
Ladustamise ja laotehnoloogiate aastakonverentsil Laoseis 2016 räägiti tänavustest suurematest laoarendustest ning innovaatilistest lahendustest nii väiksemates stock-office ladudes kui ka suurtes logistikakeskustes. Vaata konverentsist pildigaleriid.
Tänavu võetakse vähem uut laopinda kasutusse kui eelmisel aastal, ütles Uus Maa kinnisvara analüütik Igor Habal logistikauudiste konverentsil Laoseis 2016.
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.