Ladustamise ja laotehnoloogiate aastakonverentsil Laoseis 2016 räägiti tänavustest suurematest laoarendustest ning innovaatilistest lahendustest nii väiksemates stock-office ladudes kui ka suurtes logistikakeskustes. Vaata konverentsist pildigaleriid.
- Konverentsile Laoseis 2016 on kogunenudüle 70 osaleja. Foto: Tanel Raig
Tallink Hotel Spa konverentsikeskuses toimunud konverentsil oli üle 70 osaleja. Päeva esimeses sessioonis tegi Uus Maa kinnisvara analüütik Igor Habal ülevaate trendidest lao- ja tootmispindade turul. Seejärel keskenduti stock-offcite kogemustele ja lahendustele. Balti Kella omanik Richard Õunap rääkis, milline on olnud ettevõtte esimene aasta stock-office pinnal tõstes esile, et ca miljoni eurose käibega ettevõttele on stock-office parim lahendus. See võimaldas ettevõtte lao ja kontori viia tänapäevasele pinnale. Tänu kommunaalkulude olulisele vähenemisele ettevõtte kogukulud ei kasvanud, kuigi pinda on 100 ruutmeetri võrra enam ja rendipind on kaasagne.
Laomaailma tegevjuht Fred Märtsoo tutvustas erinevaid alternatiive, milliste riiulite lahendustega kasutada võimalikult optimaalselt stock-office väikeste ladude pinda ja milline laotehnika sinna sobib.
Konverents jätkus aruteludega lao tööjõuteemadel. Pärastlõunal tutvustasid oma uusi lahendusi tänavuste suuremate laoarenduste tegijad. Tallink Duty Free logistika- ja tarneahelajuht Allar Lauring andis põhjaliku ülevaate, kuidas toimub uuest logistikakeskusest Tallinki laevade varustamine. Sanitex Eesti Logistika kommertsosakonna juht Hendrik Tibar tutvustas, kuidas on ülesehitatud üks Baltimaade suurim hulgimüügifirma. Samuti vaadeldi, mida annab lao auditeerimine ja kvaliteedimõõdikud laos.
Autor: Tanel Raig, logistikauudised.ee toimetaja
Seotud lood
Ladudesse on kõige raksem leida tõstukijuhte, kandidaatide ringi muudab hõredaks taustakontroll karistusregistrist, selgus Laoseisu konverentsi aruteluringis.
Tänavu võetakse vähem uut laopinda kasutusse kui eelmisel aastal, ütles Uus Maa kinnisvara analüütik Igor Habal logistikauudiste konverentsil Laoseis 2016.
Ettevõtte äritegevuseks vajalikud sõidukid soetatakse enamasti liisinguga, mida finantseerib üldjuhul pank. Sellega kaasnevad sõidukite korralised hooldused, rehvivahetused ja kindlustusjuhtumite puhul ka hulganisti asjaajamist. Selline sõidukipargi haldamise viis on ettevõtte jaoks märkimisväärse ajakuluga, eriti kui sõidukeid on rohkem.
Enimloetud
4
Pingereas 130 autovedajat
Hetkel kuum
Pingereas 130 autovedajat
Lisatud video lõigu eelprojektist
Tagasi Logistikauudised esilehele