Tadžikistanis süüdi mõistetud Eesti lenduri Aleksei Rudenko kinnipidamine pole Eesti välisministeeriumi teatel põhjendatud.
Välisministeerium jätkab suhtlemist Tadžikistani ametivõimudega. "Otsime lahendusi kahepoolselt ja vajadusel koostöös Euroopa Liidu partnerite ning Venemaaga," teatas ministeerium.
Eesti kodanik ja tema kaitsja kavatsevad otsuse edasi kaevata. Tadžikistani kohtu otsuse motiivid ei ole selged, teatas Eesti välisministeerium.
Kolmandates riikides karistust kandvaid Eesti kodanikke on võimalik tuua karistust kandma Eestisse, kui selleks on olemas vastav kahe- või mitmepoolne kokkulepe. Välisministeerium algatas Tadžikistaniga karistatud isikute üleandmise kokkuleppe sõlmimise 2009. aastal. "Suhtleme Tadžikistaniga pidevalt, et kokkuleppe sõlmimine kiirelt lõpule viia," märkis ministeerium tänases teates.
Välisministeerium on ühenduses ka Eesti kodaniku lähedastega ja vahendab neile kohtuprotsessi ja -otsusega seotud infot.
Seotud lood
Tõenäoliselt leitakse Tadžikistanis vangistatud Eesti lenduri Aleksei Rudenko ja tema Vene kolleegi Vladimir Sadovnitši kohtuloole poliitilisel tasemel lahendus ning lendurid ei pea 8,5 aastat seal trellide taga istuma, usub Tallinna Ülikooli õigusinstituudi professor Rein Müllerson.
Tadžikistani kohus mõistis täna Eesti lendurile Aleksei Rudenkole 10,5aastase vanglakaristuse, millest tänu presidendi amnestiale tuleb reaalselt ära kanda 8,5 aastat.
Peaminister Andrus Ansipi sõnul ei tasu Tadžikistanis vangi mõistetud Eesti ja Vene lenduri kohtuasja üle kanda Eesti-Vene suhete pinnale, kirjutas Delfi.ee.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.