Tõenäoliselt leitakse Tadžikistanis vangistatud Eesti lenduri Aleksei Rudenko ja tema Vene kolleegi Vladimir Sadovnitši kohtuloole poliitilisel tasemel lahendus ning lendurid ei pea 8,5 aastat seal trellide taga istuma, usub Tallinna Ülikooli õigusinstituudi professor Rein Müllerson.
Ta rääkis Vikerraadio saates "Uudis+", et ehkki Tadžikistani õigussüsteem on paberi peal igati korras, on tegelikkus absoluutselt teistsugune. "Tadžikistan on maailma üks korrumpeerunumaid riike," selgitas Müllerson ja lisas, et kõik mis puudutab poliitilisi asju ja välissuhteid, käib seal telefoniõigusega.
"Arvan, et see on poliitiline mäng ja Tadžikistan loodab midagi saada Venemaalt," ütles Müllerson. Mõnede poolt avaldatud arvamust, et lendurite vangistamisega soovis Tadžikistan saada oma valdusesse hinnalised An-72 tüüpi transpordilennukid, professor ei toeta.
Seotud lood
Tadžikistanis süüdi mõistetud Eesti lenduri Aleksei Rudenko kinnipidamine pole Eesti välisministeeriumi teatel põhjendatud.
Peaminister Andrus Ansipi sõnul ei tasu Tadžikistanis vangi mõistetud Eesti ja Vene lenduri kohtuasja üle kanda Eesti-Vene suhete pinnale, kirjutas Delfi.ee.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.