Rivo Sarapik • 5. august 2011
Jaga lugu:

Ametiühing: veod vajavad järelvalvajat

Eesti reisibussifirmades avastas politsei kõige enam probleeme töö- ja puhkeajaseaduse rikkumistega. Transporditöötajate ametiühingu juhi Peep Petersoni sõnul vajaks transport järelevalveorganit.

Juuli viimase nädala jooksul pöörasid Eesti politseinikud liiklusjärelevalve käigus tähelepanu reisibussidele. Selgus, et olukord on paranenud, kuid rikkujaid siiski tabati, vahendasid ERRi raadiouudised.

Transpordi ametiühingu esimehe Peep Petersoni sõnul oli majandussurutise aeg see, mis viis tingimused alla. "Nüüd on natukene olukord taastunud, kuid tingimused on jäänud samasuguseks. Kuigi tööd tehakse rohkem ja mahud kasvavad, siis tingimused on endiselt masuaja tasemel ning tulemuseks on see, et juhid ei pea vastu ja sõidavad kraavi," rääkis ta.

Ametiühingu soov tekitada transpordi järelevalve organ, nagu on mitmel pool Euroopas olemas, ning mis tegeleb ja jälgib põhjalikult ja saavutab selle, et reegleid järgitakse. Petersoni sõnul on sama ettepanekuga pöördutud ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poole, kuid sealt on tulnud tagasisede, et olukord on väga hea ja mingeid muutusi ei kavandata

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee