Jaga lugu:

Siemens annab üle kaasaegse juhtimissüsteemiga Koidula piirijaama

Täna annab Siemens Riigi Kinnisvara AS-ile üle vastvalminud Koidula piirijaama kaasaegse rongide liikumise jälgimise- ja turvangusüsteemi. Tänu uutele süsteemidele muutub rongide liikumise jälgimine ja jaamatöö juhtimine kaasaegseks.

Koidula on Kagu-Eesti uus ja modernne raudteepiiripunkt, mis  võimaldab suurendada läbilaskevõimet ning üle piiri veetavate kaupade sortimenti, samuti avab võimaluse uute kaubaveosuundade tekkeks. Ajavahemikus 2009 – 2011 teostas Siemens Koidula raudteepiirijaama elektroonilise tsentralisatsiooni projekteerimis- ja ehitustööd. Turvalisuse tagamiseks on kasutusel maksimaalne ohutuse tase SIL-4.

„Kaasaegne juhtimissüsteem võimaldab välistada inimfaktorist tulenevate vigade tagajärjel võimalike ohtlike olukordade tekkimise, ka vajab süsteem oluliselt vähem ruumi ning võimaldab vähendada ekspluatatsiooni- ja hooldekulusid. Samuti on oluline süsteemi komponentide diagnostika, et võimalike süsteemi komponentide rikete puhul oleks liiklusprotsessi häireteta juhtimine tagatud“ kommenteeris Tiit Männiksaar Siemens Osakeyhtiö Eesti Filiaali transpordisüsteemide divisjoni juht. „Kasutades arvutipõhist lahendust saab dispetšer Tallinnas juhtida rongide liikumist Koidula jaamas“ lisas Männiksaar.

Projekti teostamise käigus paigaldati 43 seadmete kappi ja 130 km kaableid. Projekt teostati Siemens ja OÜ Corle ühistööna.

 

 

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Hedi Meigas
Hedi MeigasSündmusedTel: 5384 5159hedi.meigas@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee