Jaga lugu:

Värvilise kütuse kaotamist logistikuile kompenseerima ei hakata

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seederi sõnul ei hakka erimärgistatud kütuse kaotamisel kompensatsiooni saama raudtee- ja laevandusettevõtted.

"Eestis on üks kõige laiemaid erimärgistatud kütuse või selle soodustuse saajate ring Euroopa Liidus üldse. Nii laia sihtrühmadega teist riiki Euroopa Liidus ma isegi ei tea, et lisaks ehitusele ja kaevandusele on seal metsandus, on raudtee, on kalurid ja kalamehed ja on ka väikekatlamajad ja veel mõningad sihtrühmad," kommenteeris Seeder täna Riigikogus. "Eesmärk ongi seda soodustatute ringi koomale tõmmata, nii nagu see on teistes Euroopa Liidu liikmesriikides. Me oleme kokku leppinud, et see jääb põllumeestele, see jääb kaluritele ja see jääb ka väikekatlamajadele ehk individuaalkatlamajadele kindlasti alles."

Seederi sõnul hakatakse põllumeestele kütuse kasutamise kaotamisel maksma kompensatsiooni riigieelarvest ehk taastatakse analoogne süsteem, mis toimis 2000. aastani.

Riik hakkab järgmisest aastast piirama erimärgistatud kütuse kasutamist. Pikemas plaanis on eesmärk kütuse värvimine üldse lõpetada.

„Me kavatseme enamikust erimärgistatud kütusest lahti saada ning muuta toetusskeemi," kommenteeris rahandusminister Jürgen Ligi möödunud nädalal.

Uus süsteem peaks käivituma 1. jaanuarist 2012.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee