Jaana Pikalev • 24. märts 2011
Jaga lugu:

Töövaidluskomisjon mõistis mullu Tallinkilt välja hüvitisi kokku 700 000 krooni

2010. aastal mõistis Töövaidluskomisjon Tallinkile mehitusteenust osutavatelt tütarettevõtetelt OÜ Hansaliin ja OÜ HT Laevateenistus välja kokku ligi 700 000 krooni hüvitisi ja vähemmakstud töötasusid.

Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) liikmete nõuete alusel pöörduti töövaidluskomisjoni 44 korral ning rohkem kui poole väljanõutud summadest moodustasid tunnipalgaliste töötajate ebavõrdse kohtlemise juhtumid, teatas ametiühing. Kõige suurem summa oli üle 25 000 tuhande krooni ja kõige väiksem 480 krooni. Mida kauem on diskrimineerimine kestnud ja mida pikemat perioodi suudab töötaja palgalehtede alusel tõendada, seda suurem on väljamõistetav summa.

Ülejäänud summa moodustasid hüvitised ebapiisavalt põhjendatud vallandamiste eest, näiteks atesteerimistulemuste hindamine, töötaja ebakompetentseks või ebausaldatavaks tunnistamisel või töölepingulisest suhtest kõrvalehiilimisel.

Kümmekonna töötaja osas, kes vaidlustasid oma töösuhte lõpetamise toitlustuskupongide korduvkasutamisega tööandjale kahju tekitamise kohta, langetati aga teistsugune otsus. Töövaidluskomisjon leidis, et tööandja kogutud tõendid olid piisavad kahtluse tekkimiseks ning selle alusel töösuhte lõpetamiseks.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee